טופס 106- מדוע הוא חשוב ?

בימים אלה מונפק טופס 106 המצורף לרוב לתלוש המשכורת של העובד.
מהו טופס 106?
בתום כל שנת מס מנפיק המעסיק טופס 106, המרכז לתוכו את כל הסכומים ששולמו לעובד בשנת המס החולפת, כגון: שכר, הפקדות פנסיוניות, מיסים, ניכויים וזיכויים, הטבות ועוד.
כל מעסיק חייב להנפיק טופס זה לכל עובד עד 31.3 של השנה העוקבת.
במידה והעובד עבד באותה שנה אצל מספר מעסיקים, עליו לקבל מכל מעסיק טופס 106 ולבצע תיאום מס.
טופס זה משמש את העובד לצרכים שונים, בין היתר: קבלת החזרי מס ופטורים ממס הכנסה,  אישור לביטוח לאומי על תשלומי ביטוח כשכיר, תיאומי מס שונים וחישוב הקצבה המוכרת (דהיינו, גובה הקצבה הפטורה ממס) בעת פרישה לגמלאות.
לטופס 106 קיימת חשיבות רבה, בשל העובדה שהוא משמש כאסמכתא עבור שלטונות המס לתשלומים שהעובד קיבל. הטופס מהווה בעצם אישור על תשלומי ביטוח לאומי ומס הכנסה, אישור לצורך תיאומי מס ממס הכנסה ואישור לביטוח לאומי על תשלומי ביטוח כשכיר.
כדי לקבל החזרים ו/או זכאות לפטור ממס ו/או קצבאות, יש להציג לרשויות בישראל טופס 106.

 תלושי השכר החודשיים והדוחות השנתיים המונפקים מהגופים הפנסיוניים השונים (חברת ביטוח,קרנות פנסיה,קופות גמל) אינם מהווים תחליף לטופס, ולכן מומלץ לשמור את טופסי 106 למשך כל שנות העבודה.

106


האמור לעיל אינו מהווה יעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני. האמור לעיל הינו בגדר מידע מקצועי בלבד ואינו מהווה כתחליף ייעוץ או שיווק פנסיוני פרטני, בהתאם לצרכי הלקוח, של בעל רישיון. כל פעולה שנעשית על פי האמור באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להעזר בבעל רישיון מתאים.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *